m hlavní vegetační vrchol. Po vytřídění sazečku ukládáme do chladných, vzdušných krechtů, kde probíhá dobře jarovizace.
Při pěstování semenačky je nutné přísně dodržovat prostorovou izolaci nejméně 500m od semenářských kultur ostatních brukvovitých plodin. Rostliny z krechtu před výsadbou otužujeme a vysazujeme časně na jaře do sponu 70 x 70cm. Košťály mají být zasazeny nejméně 20cm hluboko, aby rostliny měly co největší stabilitu a nevyvracely se (v malovýrobě rostliny vyvazujeme ke kůlům).
Velmi náročnou oblastí při pěstování osiva krmné kapusty je její ochrana proti chorobám a škůdcům. Především proti krytonosci čtyřzubému a řepkovému v době zakládání květních poupat. Před květem a v době květu
chráníme porosty proti blýskáčku řepkovému a krytonosci šešulovému. Přípravky jsou uvedeny v metodické příručce pro ochranu rostlin.
Sklízíme etapovitě, většinou ručně, neboť šešule dozrávají velmi nestejnoměrně a lodyhy jsou velmi silné. Jednotlivé větévky se odřezávají, svazují do snopků a dosoušejí pod střechou. Po dosušení následuje výmlat a čištění semene. Krmnou kapustu množíme většinou na malých plochách několika arů, neboť je náročná na ruční práci a zrající porosty je nutné chránit i před semenožravými ptáky. Výnosy semene se pohybují ve velkém rozmezí 0,4 - 0,8t/ha.