Velmi vážnou chorobou brukvovitých okopanin je
nádorovitost košťálovin. Napadá kořeny, na kterých se tvoří nádory různého tvaru a velikosti, které se ke konci vegetace začínají rozpadat. Dále se hojně vyskytuje alternariová skvrnitost košťálovin, která vytváří na nadzemních částech rostliny červenohnědé suché skvrny a napadá již klíční rostliny. Hnědá bakterióza košťálovin napadá cévní svazky a rostliny postupně zakrsávají. Kořen napadené rostliny ve středu hnědne a měkne.
Mezi nejčastěji vyskytující se škůdce brukvovitých okopanin patří dřepčíci, kteří vyžírají především v listech drobné dírky. Krytonosec čtyřzubý, řepkový a zelný vyžírají dřeň stonku a rostliny zakrňují. Předivka polní klade vajíčka do listů, housenky vyžírají v parenchymu nepravidelné chodbičky, při větším výskytu mohou způsobit i holožír. Květilka zelná klade vajíčka ke kořenovému krčku, larvy ohlodávají mladé kořínky a pokožku kořenového krčku, později ožírají celé kořínky a do hlavního kořene vyhlodávají po celém povrchu chodbičky, které pokračují vzhůru do lodyh. Housenky běláska zelného okusují spodní stranu listů, později vykusují do listů dírky, rozlézají se a sežírají listy. Mšice zelná vytváří početné kolonie sající na stoncích, spodní straně listů, nebo na květenství. Napadené listy vlivem sání žloutnou, deformují se a usychají.
Při ošetření krmných brukvovitých okopanin proti škůdcům a chorobám vycházíme z metodické příručky pro ochranu rostlin a etiket jednotlivých použitých přípravků. Nejčastěji tuřín ošetřujeme při vzcházení a počátečním růstu rostlin proti dřepčíkům běžnými insekticidy používanými v ochraně řepky olejné (např. Actelic 50 EC, Cymbush 10 EC, Karate 5 EC, Nurelle 200 EC, Zolone EC ).
Sklizňové zralosti tuřín dosahuje již za 18 až 20 týdnů. Se sklizní tuřínu není třeba pospíchat. Protože asimiluje i při nízké teplotě (6 - 8oC), roste dlouho do podzimu a vydrží mráz až -10oC. Sklízíme ho koncem října a v listopadu. Výnos bulev se pohybuje od 20 do 60tun.ha-1, podle termínu založení porostu a pěstitelských podmínek. Bulvy jdou z půdy snadno vytahovat. Tuřín sklízíme vyorávači brambor, řepy, popřípadě pro přímé zkrmování i sklízecími řezačkami. Při ruční sklizni, vhodné pro uskladnění bulev, rostliny snadno vytrhneme a listy ukroutíme či odřežeme. Bulvy se skladují hůře než bulvy krmné řepy. Skladujeme jen zdravé a nepoškozené bulvy. Optimální skladovací teplota je 1 - 2oC při 85 - 90% relativní vzdušné vlhkosti. V krechtech nesmí vzniknout samozahřívání. Tuřín sklízený sklízecími řezačkami (bulvy a listy) lze silážovat.